Başkan

21 Mayıs 2014 Tarihinde Ankara’da kurulmuş olan Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu – ASOF’ un Kurucu Başkanlığından itibaren üç dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olan Mustafa Serkan İNANÇ 19.05.1974 Ankara doğumludur. 20 Ocak 2009 Tarihinde Ankara’da kurulmuş olan Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği – OLTACILARDER’ nin Kurucu Başkanlığı görevini üstlenip 20 Şubat 2015 Tarihine kadar Başkanlık görevini yürütmüştür.

Sosyal medya ağının kısıtlı olduğu 2007 sonunda faaliyetine başlayan www.oltacilar.com forum sayfasından başlayarak günümüze kadar ülkemizin değişik coğrafyalarında öncelikli amacı sürdürülebilir olta balıkçılığı, doğa ve çevre olan birçok derneğin kurulumunda yardımcı olmuştur.

Mevzuat konusundaki bilgi ve tecrübesi sayesinde yıllardır hep en ön saflarda yer almış olan Mustafa Serkan İNANÇ, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı haklarının korunması ve günümüz şartlarına göre daha modern ve çağdaş bir şekilde yönetilmesi için ülkemizde kurulu olan Federasyonlar, Dernekler ve onlara üye olan olta balıkçılarıyla birlikte yan yana duruş sergileyerek hep mücadele içerisinde olmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Serkan İNANÇ lise mezunu olup Muhasebecilik yapmaktadır.